Tepelné izolace

Zateplení fasády

Zvyšování cen energií a tím i neustále se zvyšující cena za vytápění objektů klade velké požadavky na kvalitně zateplený dům. Zateplování domu se vždy vyplatí, protože jde o rychle návratnou investici. Ve špatně izolovaném rodinném domě uniká stěnami až 25% tepla. U bytových domů je toto číslo ještě vyšší. K zateplení fasád se používá pěnový polystyren nebo minerální vata, a to dle konkrétních podmínek - druhu zateplované zdi.

Zateplení šikmých střech a půdní vestavby

Většina staveb je řešena sedlovou nebo pultovou střechou. Je to pro naše kraje tradiční. Týká se to samozřejmě i mnoha dnes nově stavěných domů. Sedlová nebo pultová střecha je místem, které je potřeba dobře izolovat proti neustálému přirozenému úniku tepla.

Způsob zateplení ovlivňuje typ konstrukce střechy. Tloušťka tepelné izolace je pak volena podle trámové konstrukce. Používá se převážně extrudovaný polystyren nebo minerální vata s tloušťkou izolace většinou v rozmezí mezi 160 - 220 mm.

Zateplení plochých střech

U plochých střech používáme výrobky z pěnového a extrudovaného polystyrenu nebo minerální plsti. Tyto pak vytváří tepelně izolační vrstvu, která slouží jako podklad pod různé druhy hydroizolačních krytin (o hydroizolacích více zde). Svými mechanickými parametry splňují požadavky kladené na tyto střechy a zlepšují také parametry střešní skladby z hlediska nejen útlumu hluku, ale taky např. z pohledu požární odolnosti.